Ajax heeft zondag in eigen stadion de tweede klassieker van het seizoen gewonnen met 2-1. De wedstrijd tegen Feyenoord, waar alleen eigen fans aanwezig waren, was vanaf de eerste minuut spannend. Met een doelpunt in de blessuretijd wist Ajax de winst binnen te halen.
Het duel begint fel met in de eerste minuut al een schot op doel door Steven Berghuis, dat Feyenoordkeeper Timon Wellenreuther tegenhoudt. Het is onduidelijk welk team de leiding neemt, met kansen voor zowel Ajax als Feyenoord, tot Brian Brobbey de bal het doel intikt. Hoewel het doelpunt meteen wordt afgefloten voor vermeend buitenspel, oordeelt de VAR dat het telt. Ajax gaat aan kop en een paar minuten later is het bijna weer raak. Bertrand Traoré kopt de bal alleen van dichtbij tegen de lat. Ajax gaat met een nipte voorsprong de rust in.
De tweede helft begint wederom met een snelle actie van Ajax, maar Wout Weghorst botst met Wellenreuther, die wordt verzorgd, waarna hij kan doorspelen. Quinten Timber maakt in de 67ste minuut de gelijkmaker voor Feyenoord, door de bal netjes in de hoek te schieten. De aanvoerder staat dan nog maar zeven minuten op het veld . In de rest van de tweede helft is er zeker geen tekort aan goede kansen voor beide partijen. In de 72e minuut krijgt Ajax zelfs een penalty, na een overtreding van David Hancko op Weghorst, maar die weet Wellenreuther knap te redden.
Ontknoping in blessuretijd
In de lange blessuretijd van acht minuten wordt de klassieker uiteindelijk besloten. Ajacied Kenneth Taylor schiet de bal na een voorzet van Anton Gaaei in de 94ste minuut in het doel en er breekt een luid gejuich los in de ArenA. Ajax gaat er met de overwinning vandoor.
Door de zege staat Ajax met 48 punten nog maar twee punten achter op koploper PSV, dat door een gelijkspel tegen NEC zaterdag op 50 punten staat. Ajax heeft wel een wedstrijd minder gespeeld, en een overwinning kan de koppositie opleveren.